Župnija Podutik se predstavi

Smo ena izmed od trinajstih župnij šentviške dekanije, uradna razglasitev župnije je bila prvo nedeljo v oktobru 1994 . Župnija ima okoli 3800 prebivalcev in združuje naselja : Podutik, Dolnice, Glince, večji del Kamne Gorice in Toško Čelo.

Župnija meji na sosednje župnije :

• Koseze

• Ljubljana Šentvid

• Dravlje

• Ljubljana Vič

Podružnična cerkev sv. Antona Puščavnika na Glincah naj bi po nekaterih virih že stala okoli leta 1387. Cerkev se v pisanih virih prvič omenja leta 1526, ko je ukazal nadvoj­voda Ferdinand popisati cerkvene dragocenosti, ki so jih kasneje prelili v denar.

Od leta 1989 tečejo aktivnosti za gradnjo nove cerkve in v marcu 2000 je gradnja novega svetišča dejansko stekla.

V župniji Ljubljana-Podutik smo nedeljo, 29. maja 2005, posebej slovesno obhajali. Ta dan je bil blagoslov nove župnijske cerkve, posvečene Svetemu Rešnjemu telesu in krvi. Slovesnost je vodil ljubljanski nadškof in metropolit msgr. Alojz Uran, ob somaševanju upokojenega škofa Jožefa Kvasa in domačega župnika g. Braneta Zadnika ter 43 drugih duhovnikov. Med njimi je bil tudi prelat Jože Bertoncelj iz župnije Ljubljana-Koseze, ki je prvi začel s pripravami za gradnjo cerkve.

(Vir: Andrej Mrak)