Hiter pregled misijona

Prvi dan misijona (16.5.2014) nas je pri sveti maši nagovoril prvi župnik, Brane Zadnik.

Med drugim je rekel: "Mnogi ljudje pravijo, da je v cerkvi "dobra energija", toda mi vemo, da ne gre za brezosebno energijo, ampak za osebnega Boga!

Slabemu govorjenju o kristjanih dostikrat podležemo tudi mi, hkrati pa pozabljamo, da slabo govorjenje o kristjanih pade tudi na nas.

Ne pustimo, da o nas govorijo samo slabo, ampak razkrivajmo tudi dobre strani krščanstva."

V naslednjih dneh smo slišali še polno drugih vzpodbud.

Pater Branko Cestnik CMF je poudarjal pomen skupine. V skupini, kjer so med seboj prijatelji in kjer skupaj častijo Boga, se lahko ogrejemo.

Ta toplota nam pomaga, da ostanemo kristjani tudi med ljudmi, ki to niso.

Brat Miran Špelič OFM nas je pred češčenjem povabil, naj pokleknemo.

Na ta način nas je želel vzpodbuditi k zavedanju, da ljudje nismo središče sveta.

Ko ze zavemo, da smo majhni in da smo si na nek način enaki, se med nami in v odnosu do Boga sprožijo lepši odnosi.

Poleg tega so se v dneh misijona zvrstil še mnogi drugi gostje in se odvili še mnogi zanimivi dogodki in predavanja. Izvedeli smo marsikaj uporabnega za izboljšanje nas samih, naših odnosov do drugih in našega odnosa do Boga. Bilo je lepo, navdihujoče in nam je dalo novih moči za pot naprej, v medsebojnem zaupanju, k novem upanju.