Gradnja nove cerkve

Prva stran
Gor

Gradnja nove cerkve

Gradnja nove cerkve se ni začela z ustanovitvijo župnije Podutik, temveč so se priprave pričele že leta 1989. Pomembnejši dogodki po kronološkem redu:

• Dne 15. decembra 1989 je Župnijski urad Ljubljana - Koseze pod zaporedno številko 468189 poslal Nadškofijskemu. ordinariatu. v Ljubljani vlogo za gradnjo stavbe za Pastoralni center v Podutiku. Župnijski urad Ljubljana - Koseze je dobil na občini Ljubljana -Šiška prednostno pravico in odobrenje za gradnjo cerkvenih in pastoralnih objektov na delu svojega, od občine razparceliranega zemljišča  ki ga je njegova lastnica Antonija Hočevar pred svojo smrtjo s pravnoveljavno oporoko zapustila Rimokatoliškemu župnijstvu Ljubljana - Koseze za gradnjo cerkvenih objektov v Podutiku.

• Dne 04. januarja 1990 j e bil na Nadškofijskem ordinariatu v Ljubljani pogovor o ustanovitvi Pastoralnega centra Podutik. Na tem pogovoru je bil pripravljen predlog, naj Nadškofijski ordinariat izda odlok o ustanovitvi Pastoralnega centra Podutik, kjer bi pozneje bila ustanovljena župnija. Župnik Jože Bertoncelj iz Kosez je razen omenjenega zemljišča za gradnjo oskrbel tudi osnutek idejnega načrta za stavbo Pastoralnega centra.

• Župnik Lojze Uran iz Šentvida je dne 17. marca 1990 z dopisom štev. 42/90 dal soglasje, da se na območju  Podutika., ki spada. v župnijo Ljubljana - Šentvid, ustanovi nov pastoralni center kot zametek nove župnije.

• Dne 21. marca 1990 je  Duhovniški svet ljubljanske nadškofije na svoji seji dal soglasje za načrtovano gradnjo novega župnijskega središča v Podutiku in za ustanovitev nove župnije Ljubljana- Podutik.

• Dne 23. marca 1990 je nadškof dr. Alojzij Šuštar z odlokom štev. 286/90 ustanovil Pastoralni center Ljubljana - Podutik in imenoval Jožefa Bertonclja, župnika župnije Ljubljana - Koseze, za voditelja tega centra z nalogo, da pripravlja vse potrebno za uspešno delovanje Pastoralnega centra in ustanovitev nove župnije.

• 7. junija 1994 Branko Zadnik prejme sporočilo, da je predlagan za prvega župnika nove župnije Ljubljana-Podutik.

• 5. avgusta 1994 župnik prejme dekret.

• 15. avgusta 1994 župnik nastopi službo in se preseli v najemniško stanovanje.

• Prvo nedeljo v oktobru 1994 je uradna razglasitev župnije

• Januar 1995, začetek postopkov za gradnjo nove cerkve.

• Februarja 1996 je izbran načrt arhitekta g. Igorja Skulja.

• 8. maja 1996 začetek izdelave lokacijske in gradbene dokumentacije.

• 3. novembra 1997 podpis pogodbe o financiranju novega pastoralnega središča.

• 28. junija 1999 je podpisana gradbena pogodba

• 16. avgusta 1999 so se začela pripravljalna dela

• 19. avgusta 1999 izdano gradbeno dovoljenje

• Marec 2000 začetek gradnje

• 25. marec 2001 blagoslov temeljne listine

• 29. maj 2005 blagoslov nove cerkve.....

Pošljite elektronsko pošto z svojimi vprašanji in komentarji administratorju.
Datum zadnje spremembe: 09 januar, 2011