Ikonopisna delavnica

Gor

Ikonopisna delavnica

Opis delavnice

Od začetkov krščanstva je ikonografija neločljivo povezana z vero Cerkve. Imenujemo jo tudi vizualna teologija. Če ste se spraševali ali se ikona riše ali piše, in če želite spoznati kako zares nastane ikona in jo želite tudi sami naslikati, vas vabimo na delavnico ikonopisja, ki bo potekala v župnišču LJ-Podutik in sicer v dveh delih:

1 del: 9. in 10. maj (9.30 – 17.00)

2 del: 16 in 17. maj (9.30 – 17.00)

Namen delavnice je spoznati kaj je ikona in kako se jo izdela. Spoznali boste naslednje vidike ikonografije:

- umeščenost ikone v cerkveni duhovni prostor

- tehnične osnove slikanja z jajčno tempero

- različne barvne pigmente

- način slikanja draperije na ikoni (izdelava obleke)

- način slikanja obraza ikone

Pred vsako vajo boste najprej na praktičnem primeru videli, kako se le ta izvede (npr. kako se naslika obleka ali obraz) ter nato sami poskusili to naslikati. Ob opazovanju slikanja, t.j. ob opazovanju sprotnega nastajanja ikone posamezne stopnje nanašanja barve postanejo bolj razumljive.

Po končani delavnici boste razumeli način izdelave ikone ter imeli tudi lastno izkušnjo na področju priprave jajčne tempere, mešanja barv (priprava barve), uporabe jajčne tempere. Razumeli boste tudi vse posamezne stopnje izdelave ikone.

Najmanjše število udeležencev: 7

Material: Barve, čopiči ter ostali potrebni material bo na voljo na tečaju.

Cena: 100 EUR (se poravna prvi dan delavnice)

Tečaj vodi: ikonograf Tine Jenko

Dostop: Avtobusna povezava do župnišča LJ-Podutik je avtobus LPP št. 5 smer Koseze, ki ustavi pred cerkvijo (predzadnja postaja). Na voljo je tudi parkirišče za cerkvijo.

Prijave na:

tel: 01/510 88 99

GSM: 040 153 317

e-pošta: tine.jenko@rkc.si

Pošljite elektronsko pošto z svojimi vprašanji in komentarji administratorju.
Datum zadnje spremembe: 09 januar, 2011