Misijonska nedelja

Prva stran
Gor

Misijonska nedelja

Na misijonsko nedeljo (21.10.2007) smo se s ponedeljkovo mladinsko skupino v župniji Ljubljana - Podutik letos pripravili nekoliko drugače. V župnijski dvorani smo pripravili razstavo, na kateri smo skušali obiskovalcem pričarati življenje domačinov in delo misijonarjev v Afriki, Egiptu, na Madagaskarju, na Japonskem, v Indiji in v Južni Ameriki.

Poseben čar take priprave je bil v tem, da smo vse razstavne predmete lahko tudi prijeli in si jih od blizu ogledali, kar na običajnih razstavah skoraj ni mogoče.

Obenem smo predstavili tudi dva slovenska misijonarja (Friderika Ireneja Baraga in Ignacija Knoblehara). Prvi je deloval med indijanci v Severni Ameriki, drugi pa ob Belem Nilu. Oba sta bila izredna misijonarja, saj k domačinom nista prinašala svoje kulture, ampak sta evangelij podajala v jeziku domačinov in na način, ki so ga razumeli, v čemer sta večino ostalih misijonarjev prehitela najmanj za stoletje.

Obiskovalci so bili z razstavo več kot zadovoljni, mi tudi in gotovo jo bomo še ponovili - drugo leto pač nekoliko drugače.

Pošljite elektronsko pošto z svojimi vprašanji in komentarji administratorju.
Datum zadnje spremembe: 09 januar, 2011