Povzetek 2005

Prva stran
Gor

Povzetek leta 2005

Novokrščenci v preteklem letu !

V naši župniji je bilo v preteklem letu krščenih 49 otrok in odraslih. 31 novokrščencev je bilo iz naše župnije, ostali so bili iz drugih župnij krščeni pri nas. Povprečna starost krščenih otrok - brez katehumenov, ki jih je bilo lansko leto sedem - je 5 mesecev.

Imena so: Mojca, Karina, Gaja - Pia, Anej - Andrej, Ženja - Anastazija, Nian - Gregor, Maša - Marija, Hana, Sven, Eva, Jaka, Juta, Aljaž, Jaka, Nejc, Gašper, Katrin, Anja, Barbara, Maruša, Boštjan, Majda, Tia - Sara, Gašper, Glorija, Lana - Helena, Ian, Mark, Ana - Lisa, Pia - Marija, Martin .- Janez, Katarina, Tilen, Naja - Danaja, Patrik, Jakob - Nik, Tom, Eva,, Aja, Jaka, Lina, Ana, Kaja, Tit, Ema, Nina,, Tomaž - Vito, Luka, Domen, - Luka - Urban.

Dva otroka iz naše župnije - Maks in Oskar - sta bila krščena drugod.

Vseh novokrščencev, posebno njihovih družin, se večkrat spomnimo v molitvah, da bi bili zvesti obljubi, ki so jo pri krstu izpovedali Bogu; postati in ostati dober kristjan z življenjem po evangeliju.

Poroke- Bog želi živeti z vami!

V župniji je bilo letos šest porok - pet od teh še na Glincah in ena v novi cerkvi.

Imena novoporočencev so: Franci in Simona, Miha in Tatjana, Mišo in Špela, Tomaž in Tina, Jure in Anja, Stanislav in Marija.

Ko se vas, dragi novoporočenci, spominjam ob pogledu na preteklo leto, vam iz srca želim, naj se vaša ljubezen še okrepi in naj vas Bog v novem letu varuje in blagoslavlja.

Vsem mladim, ki se na družinsko življenje pripravljajo, želim trdnosti v odločitvah in pomnite - veliko velja tudi čistost, lepa priprava na zakon in zaupanje v božjo previdnost in njegovo odločitev.

Spominjamo se rajnih faranov!

Vsaka skupnost - tudi župnijska - je ob rasti deležna tudi poslavljanja. Tako se danes spominjamo bratov in sester, naših prijateljev in znancev,ki so v preteklem letu prestopili prag večnosti z znamenjem vere in počivajo v miru.

Jenčič Ljudmila (2.9.1913), Križaj Janez (8.12.1930), Bitenc Elizabeta (9.11.1915), Dolenšek Antonija (9.5.1913), Kastelic Jože (11.3.1940), Karu Frančiška (29.4.1914), Lepoša Janez (1.7.1923), Ferlež Slavica (5.10.1947), Dolmovič Pavla (15.1.1929), Brunček Marija (28.3.1926),. Čop Matevž (20.9.1938, Kregar Ivan (1.7.1911), Bitenc Jožica (14.7.1954), Zadnikar Jože (16.9.1939), Ferlan Jani (27.8.1988), Perme Adolf (3.6.1935), Sakovič Pavla (27.5.1927), Čerin Silvestra (31.12.1937), Erjavec Zvonka (12.10.1956), Berlot Štefanija (21.12.1946), Čot Marjan (12.1.1929), Hafner Drago (11.10.1931) in Gabrijel Frančiška (9.2.1924).

Vsem nam so pokojni zapustili veliko doto - ne bi bilo prav, da jih pozabimo. Radi se jih spominjajte v svojih molitvah, darujete za svete maše, vsako nedeljo pa se jih pri sveti maši, ki se daruje za farane, spominja vsa župnija in zanje moli.

Posebej vam polagam na srce, da se potrudite in svojim bližnjim, ki odhajajo v večnost, omogočite prejem svetega obhajila in bolniškega maziljenja. Hvala za vašo skrb, ki izhaja iz vere v večno življenje pri Bogu.

Nekaj dodatkov za vzpodbudo!

Veroučno šolo obiskuje v letošnjem letu 162 otrok v devetih razredih. Se posebej sem vesel, ko jih skupaj s svojimi starši vidim pri nedeljski sveti maši. Od teh otrok jih bo v letošnjem letu prejelo zakrament svetega obhajila (28. maja) osemnajst in zakrament svete birme (v soboto 22. aprila) trinajst.

Po preselitvi v nove prostore, se je povečalo število nedeljnikov in tudi število podeljenih obhajil Upam, da ne na račun sosednjih župnij, temveč je zraslo tudi doma kaj novega in lepega.

Naj torej župnija Ljubljana - Podutik raste in postaja za vse nas kraj prijetnega srečanja med seboj in z Bogom. Hvala.

Pošljite elektronsko pošto z svojimi vprašanji in komentarji administratorju.
Datum zadnje spremembe: 09 januar, 2011