Skavti

Prva stran
Gor

Skavti

Združenje slovenskih katoliških skavtov in skavtinj (ZSKSS) je nevladna, neprofitna organizacija, odprta za vse, vodijo jo prostovoljci. S čez 4.400 člani in vsaj 10.000 ljudmi, ki z nami tesno sodelujejo, ter 700 voditelji v 72 stegih (lokalne enote) po vsej Sloveniji smo ena največjih mladinskih organizacij v državi.

Osnovni namen ZSKSS je prispevati k polnemu telesnemu, duševnemu, duhovnemu in družbenemu razvoju mladih ljudi, da bodo lahko postali trdne osebnosti, odgovorni državljani ter člani krajevnih, nacionalnih in mednarodnih skupnosti.

ZSKSS je bilo ustanovljeno 31. marca 1990, takoj ko so družbene razmere dovoljevale skavtstvo.

Nam najbližji skavtski steg je v Dravljah, zato se skavti iz naše župnije angažiramo tam.

Z delom začnemo sredi oktobra. VESELI BOMO VSAKEGA NOVEGA ČLANA

Te zanima še več o nas?

Pošljite elektronsko pošto z svojimi vprašanji in komentarji administratorju.
Datum zadnje spremembe: 09 januar, 2011